Deszczowy weekend w Zatorze? Nie ma się co martwić! Choć Zator słynie z pięknych krajobrazów i atrakcji na świeżym powietrzu, istnieją także miejsca, które warto odwiedzić podczas dżdżystej aury. Dowiedz się, jakie atrakcje Zator oferuje, gdy niebo płacze. Poznaj nasze TOP 7 atrakcji w Zatorze i okolicach na niepogodę.
 
 

 
 

1. Energylandia

Pierwsze skojarzenie z Zatorem dla wielu osób to niewątpliwie Energylandia – największy park rozrywki w Polsce. Deszczowy dzień może nie być najlepszym momentem na rollercoastery na otwartej przestrzeni, chociaż i one są wtedy dostępne dla odwiedzających. Jeśli pogoda nie jest dla Ciebie ograniczeniem, możesz skorzystać z każdej atrakcji, bez ograniczeń. Dla mniej szalonych park oferuje wiele atrakcji pod dachem. Energylandia to nie tylko ekstremalne przejażdżki, ale również strefy tematyczne, w których można spędzić czas na licznych pokazach, spektaklach i atrakcjach. Ponadto, pamiętaj o możliwości skorzystania z parku wodnego, gdzie i tak będziesz mokry!

 

2. Lokalne kawiarnie i restauracje w Zatorze

Deszczowy dzień to idealny czas na odkrywanie lokalnych smaków. Zator, choć niewielki, kryje w sobie kilka uroczych kawiarni, w których możesz cieszyć się aromatyczną kawą i lokalnymi wypiekami. Znajdziesz tu również restauracje serwujące tradycyjne polskie potrawy – nic tak nie poprawi nastroju jak gorąca zupa czy domowe pierogi. W Dolinie Karpia warto spróbować także oczywiście… karpia! Potrawy z karpiem zatorskim od lat zachwycają swoim świeżym i delikatnym smakiem. Nie wiesz gdzie szukać ciekawych miejsc? Zestawienie polecanych przez nas restauracji znajdziesz tutaj.
 
 

 

3. Spacer po historycznym centrum Zatoru

Nie bój się trochę zmoknąć! Załóż wygodne buty i wyrusz na spacer po zabytkowym centrum Zatoru. Miasto to ma bogatą historię, a liczne tablice informacyjne pozwolą ci dowiedzieć się więcej o jego przeszłości. Nie zapomnij zabrać parasola! A jeśli wciąż będzie Ci mało, pamiętaj, że w okolicy Zatoru znajdziesz więcej historycznych miejsc, takich jak chociażby Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu lub Ruiny Zamku w Lipowcu.

 

4. Lokalne warsztaty

Niektóre z atrakcji Zatoru to warsztaty i zajęcia, które pozwalają spędzić czas kreatywnie. Możliwości są różne – od lekcji rękodzieła, po warsztaty kulinarne. To świetna okazja, by nauczyć się czegoś nowego i przy okazji schronić się przed deszczem. Część ciekawych wydarzeń znajdziesz na oficjalnej stronie Regionalnego Ośrodka Kultury. Koniecznie sprawdź jakie warsztaty odbywają się w Zatorze w terminie Twojego pobytu. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

 

5. Muzea i galerie

Chociaż Zator nie jest metropolią, ma kilka miejsc, w których możesz zanurzyć się w kulturze i historii regionu. Odwiedź lokalne muzea i galerie, które oferują wystawy dotyczące historii, sztuki i kultury regionu. By odpocząć od deszczu schroń się w Izbie Regionalnej Ziemi Zatorskiej i Doliny Karpia, która posiada bogatą kolekcję zbiorów upamiętniających historię Księstwa Zatorskiego oraz całego regionu Doliny Karpia.
 
 

 
 

6. Baseny i SPA

Jeśli chcesz się odprężyć i zapomnieć o mglistej aurze, zanurz się w rozluźniających wodach strefy basenowej w MOLO Resort w Osieku. Basen wewnętrzny, brodzik, sauna, łaźnia parowa, a do tego sala fitness bez dodatkowych opłat. Nieco bliżej, bo w  Oświęcimiu, znajdziesz równie godną uwagi krytą pływalnię. Miejsce idealne zarówno dla dorosłych jak i rodzin z dziećmi.

 

7. Apartamenty Komfortowe OH w Zatorze

W naszych apartamentach również nie będziesz się nudzić! Oczywiście zachęcamy do eksplorowania naszej pięknej okolicy, nawet w deszczu, ale jeśli marzysz o spokojnym zanurzeniu się w ulubioną książkę na miękkiej, wygodnej kanapie – nie trafisz lepiej. By zaczerpnąć świeżego powietrza udaj się do specjalnie przygotowanego miejsca na ognisko pod zadaszonym Patio, wyjdź na przestronny taras lub wybierz jedną ze ścieżek spacerowych, a następnie wróć do ciepłego, przytulnego pomieszczenia i oddaj się słodkiemu lenistwu.
 
 

 
 Podsumowując, deszczowy weekend w Zatorze nie musi być nudny. Miasto to, choć niewielkie, oferuje mnóstwo atrakcji, które warto odwiedzić nawet podczas niepogody. Niezależnie od tego, czy wybierasz się do Energylandii, na spacer po zabytkowym centrum, czy też decydujesz się na słodkie lenistwo w otoczeniu natury, Zator z pewnością dostarczy ci mnóstwo niezapomnianych wrażeń!